Dizajn

Dizajn

ukážky základných grafických šablón

Podpora

Podpora

poradenstvo a riešenie problémov s net.biz

Zaujal vás net.biz? Dodávame ho v troch edíciách: Basic, Standard a Premium.

Ako mám pripraviť popisy produktov…?

Popisy produktov sú veľmi dôležitým zdrojom informácií o produkte, ktoré vášmu zákazníkovi priblížia ponúkaný tovar. Preto je veľmi dôležité venovať veľkú pozornosť kvalite obsahu a jeho grafickej úprave.
Textové popisy produktov môžete do systému net.biz pridávať v dvoch podporovaných formátoch:

 • obyčajný neformátovaný text – súbory s príponou TXT
 • formát webovej stránky – súbory s príponou HTM alebo HTML

Samotné priradenie prvotného popisu ku konkrétnemu produktu môžete vykonať dvoma základnými spôsobmi:
Vkladanie popisov cez OASIS:

 • v nejakom textovom editore, napríklad “Poznámkový blok” (Notepad), vytvoríte nový TXT súbor alebo v nejakom HTML editore si vytvoríte nový HTML súbor.
 • Vpíšete doňho obsah popisu, v prípade ak tvoríte HTML súbor môžete jeho obsah hneď aj formátovať.
 • Takto vytvorený súbor si uložíte niekde v počítači, odporúčame kvôli prehľadnosti súbor nazvať napríklad podľa čísla karty.
 • V OASIS-e si otvoríte doplnkové údaje karty tovaru a v sekcii “Obrázok” si vyberiete “Import obrázka” a voľbu “A. Načítanie obrázka…”.
 • V okne si už len stačí nájsť súbor, ktorý ste vytvorili, vybrať ho a v ďalšej obrazovke zvoliť typ súboru “Internet popis”
 • Popisy je možné pridávať aj mimo OASIS. V tom prípade musí byť názov súboru s popisom zložený z Čísla Skladovej Karty, identifikátora “_inpopis” a prípony .txt  alebo .html.  Ak má skladová karta číslo napríklad 4102-15, potom správny názov súboru s popisom vo formáte prostého textu bude: 4102-15_inpopis.txt. Súbory s popismi sa musia nachádzať v zložke …\Oasisw\Obrazky  príslušného dátového prostredia účtovnej jednotky (FirmaXXX).

       POZOR: na tvorbu HTML súborov nepoužívajte programy Microsoft Office (Word, Excel). Tieto programy do HTML kódu vkladajú veľa rôznych špeciálnych značiek a vytvárajú aj špeciálnu zložku s názvom “NazovVashoSuboru.files”, ktorá sa na web neprenesie a popis sa potom nedá správne zobraziť…

Vkladanie popisov cez net.biz:

 • prihlásite sa na stránku administrácie systému net.biz, v hlavnom menu vyberiete voľbu “Produkty”.
 • V zobrazenom zozname produktov si vyhľadáte produkt, ktorému chcete pridať alebo opraviť popis (môžete použiť filtrovacie polia vo formulári nad tabuľkou).
 • Po vyhľadaní požadovaného tovaru a kliknutí na ikonku editácie (na konci riadka produktu) sa vám zobrazí editor popisu.
 • V okne popisu si už potom veľmi jednoduchým spôsobom pridáte nový alebo upravíte jestvujúci popis.
 • Synchronizačná služba S2OSynchro potom pri aktualizácii dát prenesie upravené popisy z webu do OASIS-u.

Dôležité upozornenie:  Popisy sa z OASIS-u na net.biz prenášajú len pri zaradení nových kariet alebo na kartách, ktoré v OASIS-e a na net.biz už zaradené boli ale popis ešte nemali. Ak už karta nejaký popis mala a tento popis bol na web prenesený, jeho editácia je možná len cez administráciu net.biz. Synchronizačná služba potom jednosmerne prenáša všetky zmeny popisov z net.biz do OASIS-u, takto vlastne zálohuje zmenené popisy do lokálneho systému.

 

Video ukážka.

 

Naspäť na: net.biz